Pobytové služby

POBYTOVÉ SLUŽBY


Naše služby jsou určeny pouze registrovaným klientům!

V případě zájmu nás kontaktuje na d.kmentova@modrapomaha.cz nebo na tel. čísle 778 976 811.

 

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Příměstské tábory realizujeme v prostorách Winning Group Areny, a jejich náplní je zajištění plnohodnotného programu pro děti s autismem za pomocí osobních asistentů. Tábory realizujeme ve dvou termínech, pro mladší a pro starší děti. Věku a schopnostem dětí je také uzpůsobeno téma a plánované aktivity.

Tábor probíhá o prázdninách po dobu pěti pracovních dní, a je koncipován formou každodenní docházky. Děti procházejí týdenním tematickým celkem, rozděleným do strukturovaných aktivit v jednotlivých dnech. Zábavnou a herní formou tak mají možnost rozvíjet psychické a fyzické dovednosti v deficitních oblastech spojených s PAS. 

V rámci programu trávíme čas nejen v prostorách Areny, ale také mimo ni, například návštěvou JumpParku, VIDA! Science centra či obory Holedná.

V případě zájmu o využití služby budete o jejím konání informování e-mailem s dostatečným předstihem. Přihlašování bude probíhat prostřednictvím rezervačního systému, a o termínu přihlašování budete dopředu informováni.

 

VÍKENDOVÉ POBYTY

Víkendové pobyty pořádáme pro rodiny s dětmi s autismem na různá témata. Pobyty jsou koncipovány jako zábavně – vzdělávací pro děti a jejich sourozence, kterým jsou zajištěni asistenti a program. Tím pádem je pak víkend odpočinkový pro rodiče, kteří mají díky zaměstnancům a asistentům zajištěnou péči o děti. 

Víkendový pobyt je koncipován jako rodinný pobyt, kdy je o dítě postaráno v rámci připraveného denního programu, zatímco rodina může využít volného času k procházkám či relaxaci. Pobyt je realizován ve dvou termínech, pro mladší a pro starší děti, s přihlédnutím k jejich specifickým potřebám a zájmům. 

Jeho cílem je zajištění smysluplného programu pro děti, s důrazem na rozvoj schopností a dovedností v oblasti sociální komunikace a integrace, ale také umožnit odlehčení rodinám se starostí o jejich dítě s autismem. 

V případě zájmu o využití služby budete o jejím konání informování e-mailem s dostatečným předstihem. Přihlašování bude probíhat prostřednictvím rezervačního systému, a o termínu přihlašování budete dopředu informováni.