Přihlašování na kurzy v jarním pololetí

18 Úno Přihlašování na kurzy v jarním pololetí

Hezký den,

spolek Modrá pomáhá, z.s. bude opět v jarním pololetí realizovat volnočasové aktivity a terapie pro děti s PAS. Aktivity budou probíhat od března do června 2022.

Terapie a volnočasové aktivity jsou určeny našim klientům registrovaným v Modrá pomáhá, z.s. a Nadačním fondu Kometa . Pokud u nás registrovaní nejste a rádi byste některé z našich služeb využívali, kontaktujte prosím Bc. Dominiku Kmentovou (tel. 778 976 811).

Atuálně nabízíme následující volnočasové aktivity

 

Terapie

Arteterapie – terapie uměním. Podstatou terapie, které se děti účastní, je především prožitek ze samotné činnosti, kooperace s ostatními, zážitek. Je to prostředek k osobnímu vyjádření v rámci komunikace, a při samotné terapii jde spíše o samotný průběh a aktivitu než o výsledný produkt.

Muzikoterapie – profesionální využití hudby (či hudebních prvků) k dosažení terapeutických cílů. V rámci muzikoterapie je u dětí pomocí hudby, písní a rytmů nenásilně rozvíjena komunikace, hrubá a jemná motorika, kooperace s druhými či schopnost zklidnit se a relaxovat. Nejdůležitějším prvkem každého setkání je ale radost ze společného hudebního prožitku.

Více informací o terapiích naleznete zde: ZDE

 

Pohybové aktivity

Plavání – v rámci kruzu se děti setkají jak s řízenými činnostmi, tak s volnou hrou. Děti nejsou do ničeho nuceny, trenérka se je však citlivě snaží zapojit do činností, tak aby se toho co nejvíce naučily.

Pohybový kroužek –  je zaměřený na sportovní a pohybové aktivity. V rámci něj s dětmi hravou a strukturovanou formou rozvíjíme hrubou motoriku, koordinaci, ale i týmovou práci a komunikaci.

Více informací o pohybových aktivitách naleznete: ZDE

 

 

 NA VŠECHNY TERAPIE A VOLNOČASOVÉ AKTIVITY SE MŮŽETE PŘIHLAŠOVAT NA TOMTO ODKAZE:

https://modrapomaha.cz/registrace/

Veškeré organizační pokyny a bližší informace ke kurzům budou zaslány přihlášeným osobám po rezervaci v systému.

Více fotek z volnočasových aktivit a terapiích si můžete prohlédnout v našem archivu: ZDE

Budeme se na všechny známé i nové tváře těšit v jarním pololetí!

 

Tým Modrá pomáhá, z.s.