Letní příměstské tábory

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY


KAPACITA NAPLNĚNA!

Naše služby jsou určeny pouze registrovaným klientům!

V případě zájmu nás kontaktuje na i.drobiszova@nfkometa.cz nebo na tel. čísle 603 581 897.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Příměstské tábory realizujeme v prostorách Winning Group Areny. Jejich náplní je zajištění plnohodnotného zábavného programu pro děti s autismem za pomocí osobních asistentů. Tábory realizujeme ve dvou termínech, dle věku dětí.

Tábor probíhá o prázdninách po dobu pěti pracovních dní (pondělí až pátek). Děti procházejí tematickým celkem, rozděleným do strukturovaných aktivit. Zábavnou formou tak mají možnost rozvíjet své psychické a fyzické dovednosti.

V rámci programu trávíme čas v prostorách Areny, v přilehlých parcích a na výletech v rámci města Brna. Sportujeme, rozvíjíme sociální dovednosti, učíme se spolupracovat, objevujeme dosud nepoznané. Program zpestřujeme také odborníky a aktivitami, které doplňují zvolené téma.

Obědy tradičně zajištuje, přímo v prostorách haly, restaurace Kometa pub Arena, která již zná chutě našich dětí. Samozřejmostí jsou i zdravé svačiny a celodenní pitný režim.

Naším cílem je vytvořit pro děti prostředí a program, který bude uzpůsoben jejich potřebám, specifikám poruch autistického spektra, ale všichni víme, jak široké spektrum je, tudíž nikdy nenaplníme potřeby všech našich klientů. Snažíme se individualizovat, ale příměstský tábor je práce se skupinou, vedeme tedy děti ke spolupráci, vzájemné podpoře a společnému cíli.

 

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2023

Téma: AGENTI V MODRÉM 

Co je potřeba k tomu, stát se správným agentem? Všímat si okolí, přizpůsobovat se, komunikovat různými komunikačními systémy, zlepšovat si svou fyzickou kondici, cvičit paměť, pozornost, trpělivost a mnohé další. Všechny výzvy jsou před námi. Přidáte se?

 

Místo: Winning Group Arena, Modrá pomáhá, z.s. (Nadační fond KOMETA), Křídlovická 911/34, 603 00 Brno

Termíny:

1. skupina (7. 8. – 11. 8. 2023)

  • děti 5 – 10 let – pouze věk však není rozhodující
  • program je určen pro děti motoricky méně zdatné, s problémy v oblasti komunikace či sebeobsluhy, které potřebují intenzivnější dopomoc asistenta, ale jsou schopny, alespoň částečně, plnit program a spolupracovat s asistentem
  • určeno pro děti bez plen a plenkových kalhotek

2.  skupina (21. 8. – 25. 8. 2023)

  • děti starší 10 let – pouze věk však není rozhodující
  • program je určen pro starší děti a dospívající, se schopností (i částečně) dorozumět se s asistenty i s ostatními dětmi, samostatnější v sebeobsluze, schopné naplňovat ve větší míře program
  • program není vhodný pro děti, které: reagují agresivně, nerady mění prostředí, potřebují pleny

Čas: 8:30 – 16:00 hod

Cena: 3600 Kč (cena zahrnuje služby asistenta, stravu – oběd, svačiny, pitný režim; materiály a pomůcky, vstupné)

Kapacita: 12 dětí + 2 náhradníci (pokud se přihlásíte jako náhradníci, budeme Vás o tom informovat)

Přihlašování: registrace bude možná od 23. 3. 2023 v 18:00 v rezervačním systému (https://modrapomaha.cz/registrace/)