Nejmenší děti (do 5 let)

Aktivity pro děti s PAS do 5 let


Naše služby jsou určeny pouze registrovaným klientům!

V případě zájmu o kurz kontaktuje na l.stanickova@modrapomaha.cz, 603 581 897 

 

JáSám – jásám, co všechno zvládám já sám!

Setkání rodičů s dětmi od 2 do 4 let nad tématy blízkými dětem a přesto z reálného světa.

Kurz je přizpůsoben dětem s PAS, inspirován Montessori filosofií, respektujícím přístupem, láskou i rozumem.

Každé setkání se skládá z jednotlivých bloků. Propracovaným střídáním aktivit a podnětným prostředím se děti učí prodlužovat dobu své pozornosti ve věku, kdy se pozornost naplno rozvíjí. Setkávání umožňují dětem kontakt s vrstevníky v chráněném prostředí.  Kurz přináší inspiraci pro rodiče díky způsobu práce, využitím běžných předmětů, které nás oklopují a jsou pro děti zajímavé. Lekce na sebe nenavazují, ale mají vždy stejnou strukturu, čímž dětem i rodičům pomáhají  lépe se zorientovat. Nechybí představení hlavního tématu, slovní zásoby, společná aktivita, samostatná práce s pomůckami k rozvoji jemné motoriky, arte chvilka, pohybová aktivita a odpočinek. Rodič si z každé lekce odnese spoustu tipů na jednoduché praktické aktivity, které může s dítětem využívat i v domácím prostředí. Vhodné i pro neverbální děti.

Místo: Winning Group Arena, prostory Modrá pomáhá, z.s., Křídlovická 911/34, 603 00 Brno

Termín:

  • PODZIMNÍ KURZ – říjen – prosinec (úterý)

Čas: 9:00 – 10:00

Kapacita: 5 dětí

Počet lekcí: 11 (10 lekcí + 1 zkušební lekce)

(Zkušební lekce je zdarma a proběhne během prvního vypsaného termínu. Pokud budete chtít z jakéhokoliv důvodu Vaše dítě z kroužku odhásit, kontaktujte prosím Bc. Adélu Ročkovou zasláním emailu o zrušení registrace. Pokud tomu tak neučiníte, budeme předpokládat, že máte o kroužek zájem a po zkušební lekci Vám zašleme fakturu pro uhrazení kroužku)

Termíny lekcí: 

3. 10., 10. 10., 17. 10., 24. 10., 31. 10., 7. 11., 14. 11., 21. 11., 28. 11., 5. 12., 12. 12.

Cena: 1500 Kč/kurz

Lektor: Mgr. Lenka Staníčková

Upozornění: Kurz je možné absolvovat pouze po dobu 1,5 roku.

Organizační pokyny:  Po registraci Vám přijde potvrzovací e-mail, prosím kontrolujte nevyžádanou poštu – často padá do spamu. Veškeré organizační pokyny a informace ke kurzu vč. konkrétních termínů budou zaslány všem přilášeným prostřednictvím e-mailu uvedeného v přihlášce.

V případě zájmu o využití služby budete o jejím konání informování e-mailem s dostatečným předstihem. Přihlašování bude probíhat prostřednictvím rezervačního systému, a o termínu přihlašování budete dopředu informováni.

 

                


 

NOVÉ!

KROUŽEK LEZENÍ (BOULDERING) – HANGAR LEZECKÉ CENTRUM

Kroužek bude realizován v lezeckém centru HANGAR, v dětském boulderovém hřišti. Hřiště se nachází ve vedlejším prostoru a je tak úplně odděleno od hlavní haly, tudíž budeme mít zajištěné soukromí.

Dětské boulderové hřiště obsahuje:

• Lezeckou stěnku
• Trampolínu
• Gymnastické pomůcky (hrazdy, žebřiny)
• A spousty dalších pomůcek pro zábavu a pohybový rozvoj

Bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na nízkých lezeckých stěnách, skalních blocích nebo nízkých skalách. Pod Boulderovou stěnou je vysoká matrace, která zajišťuje bezpečný seskok ze stěny.

V prostoru se nachází gauče, stoleček, kuchyňka a toaleta.

Místo:  Pražákova 1027/53, Brno 619 00

HANGAR climbing playground by Adam Ondra

Osoby, které využijí boulderovou stěnu musí mít obuv s čistou bílou podrážkou. Pro doprovod doporučujeme přezuvky. 

1. SKUPINA

SETKÁVÁNÍ RODIN S DĚTMI DO 5 LET

Tato skupina je založena za účelem seznamování a sdružování rodin, předávání informací, aktivně stráveného času dětí v chráněném prostředí, jejich rozvoje a socializaci. Doufáme, že se z tohoto setkávání stane možnost příjemně stráveného času jak pro děti, tak pro jejich rodiče a sourozence.

Setkávání rodin bude probíhat nárazově (viz termíny níže). Na setkání bude vždy přítomen zaměstnanec NF KOMETA a Modrá pomáhá, z. s., trenér ani asistenti nejsou přítomni. Za děti zodpovídají rodiče.

Termín:

PODZIMNÍ KURZ – říjen– leden (pátek)

Čas:

14:30 – 15:30 hod 

  • určeno pro setkávání rodičů s dětmi do 5 let

Kapacita: 

  • 12 rodin

Počet lekcí: 7 

Termíny lekcí:

6. 10., 20. 10., 3. 11., 1. 12., 15. 12., 12. 1., 26. 1.

Cena: 700 Kč/kurz nebo 150 Kč/lekce

Přihlašování: 

Přihlašování na setkání je možné dvěma způsoby:

  • přihlášením se na celý kurz za zvýhodněnou cenu – 700 Kč/kurz (kapacita 7 rodin)
  • přihlášením se na jednotlivá setkání nejpozději den předem – 150 Kč/1 setkání (kapacita 5 rodin). Setkání budou jednotlivě vypsány v rezervačním systému po spuštění terapií.

Organizační pokyny: Veškeré organizační pokyny a informace ke kurzu vč. konkrétních termínů budou zaslány všem přilášeným prostřednictvím e-mailu uvedeného v přihlášce.

V případě zájmu o využití služby budete o jejím konání informování e-mailem s dostatečným předstihem. Přihlašování bude probíhat prostřednictvím rezervačního systému, a o termínu přihlašování budete dopředu informováni.