Kontakty

Kontaktní adresy


Sídlo a fakturační adresa, terapeutická místnost

Modrá pomáhá, z.s.

Křídlovická 911/34

603 00 Brno

IČ: 11724013

(vstup přes VIP parkoviště, za zastávou autobusu 84 – Křídlovická)

 

Provozní doba

Pondělí  8–16:30

Úterý      8–16:30

Středa    8–16:30

Čtvrtek   8–16:30

Pátek      8–16:30

Děkujeme, že respektujete pracovní dobu.

 

Náš tým


 

Bc. Dominika Kmentová

V organizaci působí jako:

 • koordinátorka (ekonomický úsek, agenda spojená s terapiemi a volnočasovými aktivitami, úvodní schůzky s klienty)

V Modrá pomáhá, z.s. od: 

 •  srpna 2021

Kontaktní údaje:

 • mobil: +420 778 976 811
 • email: d.kmentova@modrapomaha.cz

Jmenuji se Dominika a působím jako koordinátorka spolku Modrá pomáhá, z.s. Ve spolku působím od jeho vzniku, tudíž jej beru tak trošku jako vlastní dítě, které sleduji od počátku v jeho růstu. Stejný přístup mám i ke všem dětem i dospělým, pro které se snažím vytvořit na terapiích a volnočasových aktivitách bezpečné a klidné prostředí, kde nemusí mít strach být sami sebou ve své jedinečnosti a můžou hledat nebo rozvíjet svůj potenciál. Kromě organizace různých aktivit je mým posláním ve spolku komunikace s rodiči a asistenty a také administrativní a ekonomické nezbytnosti.

Studovala jsem politologii a sociální politiku a sociální práce. K autismu mě ale přivedla až má vášeň spojená s lidskými právy. Jako dobrovolník jsem působila v několika organizacích, které se zabývaly lidskými právy a snažily se vyzdvihnout hodnotu a výjimečnost každého člověka, především těch, kteří neměli v životě příliš štěstí. Těmto lidem jsem se vždy snažila nabídnout pomoc a pochopení. V rámci své dobrovolnické činnosti jsem se také často setkávala s lidmi, které postihla diagnóza PAS a pochopila, že jejich upřímný a odlišný pohled je pro tento svět nezbytný.
Ve volném čase mě můžete najít v mém divotvorném světě, kde působím jako malý instrumentalista, neboť rekreačně hraji na pár hudebních nástrojů. Zároveň mě také můžete najít s knížkou v ruce, v tanečním sále nebo ve zvířecí společnosti.
Srdečně se budu ve spolku těšit na jedinečné setkání s každým z Vás.

 

Životní motto: „Svět můžeš změnit jen tak, že se na něj začneš dívat z jiného úhlu.“
 

Bc. Helena Dohnálková

V organizaci působí jako:

 • speciální pedagog (sociálně aktivizační služby – individuální intervence s dětmi, odborné speciálně pedagogické poradenství, sociální rehabilitace, výroba a zapůjčení pomůcek)

V Modrá pomáhá, z.s. od: 

 •  září 2021

Kontaktní údaje:

 • mobil: +420 734 359 746
 • email: h.dohnalkova@modrapomaha.cz

V našem týmu působím na pozici speciálního pedagoga, se specializací na psychopedii a somatopedii. V současné době studuji magisterský program Speciální pedagogiky, se zaměřením na poruchy autistického spektra a mentální postižení. Současně procházím kurzem Základy aplikované behaviorální analýzy, která mě okouzlila.

Primárně pracuji s dětmi v rámci sociálně aktivizační činnosti, kterou se snažím co nejvíce individualizovat a zapojovat různorodé kreativní aktivity. V mých intervencích pracuji s prvky aplikované behaviorální analýzy a senzorické integrace. Na prvním místě jsou ovšem potřeby jednotlivých klientů a filozofie celé jeho rodiny.
Mám ráda jógu, poezii a impresionismus. A můj strach z výtahů je nepřekonatelný. I když mám intervenci u Vás doma, v pátém patře, plnou tašku pomůcek, vždycky zvolím raději schody.

 

Životní motto: „Myslet lze jen rozumem, ale chápat jen srdcem.“
Joseph Addison

 

Mgr. Lenka Staníčková

V organizaci působí jako:

 • speciální pedagog (sociálně aktivizační služby – individuální intervence s dětmi, odborné speciálně pedagogické poradenství, sociální rehabilitace, výroba a zapůjčení pomůcek)

V Modrá pomáhá, z.s. od: 

 •  září 2021 (říjen 2016 – duben 2018 zaměstnána v Nadačním fondu KOMETA)

Kontaktní údaje:

 •  mobil: +420 777 481 123
 • email: l.stanickova@modrapomaha.cz

Již před pěti lety jsem přišla do Nadačního fondu Kometa, protože jsem chtěla spojit výsledky studia speciální pedagogiky, poznatky z práce v běžné mateřské škole i vlastní zkušenost maminky čtyřletého syna. V průběhu času nám přibyl ještě 1 syn, který mě, jako předčasně narozený, naučil mnohé a nyní mi umožnil návrat k práci, kterou mám ráda.

Vystudovala jsem logopedii, surdopedii a francouzštinu na Masarykově univerzitě v Brně. Sleduji aktuální trendy v terapiích a v oboru se i nadále vzdělávám.
Odmalička ráda pomáhám lidem, to je to, co mě naplňuje. Snažím se vše vidět z té lepší stránky, i kdy je to někdy obtížné.
Ve spolku „Modrá pomáhá“ nejčastěji pracuji přímo s dětmi a jejich rodiči, buď u nás v centru, nebo v domácím prostředí. Volný čas trávím nejraději v přírodě s rodinou a naší jezevčicí.”

 

Životní motto: „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.” Jan Werich

 

 

Mgr. Tereza Kučerová

V organizacích působí jako:
 •  koordinátorka Nadačního fondu KOMETA (PR, obchodní a marketingový úsek, nové projekty, úvodní schůzky s klienty)
 • předsedkyně Modrá pomáhá, z. s.
 V Nadačním fondu KOMETA od:
 •  června 2015
Kontaktní údaje:
 • mobil: +420 731 129 482
 • e-mail: t.kucerova@nfkometa.cz

Jmenuji se Tereza a jsem koordinátorkou Nadačního fondu KOMETA. Jeho součástí jsem od samotného vzniku a po celou dobu se společně s kolegy snažím naplňovat potřeby rodin s dětmi s autismem. Jsem také předsedkyní spolku Modrá pomáhá, na jejímž vzniku i fungování se podílím.

V obou organizacích mám v současné době na starosti marketingový a obchodní úsek, komunikaci s veřejností a dílčí projekty. Klienti mě můžou potkat také na úvodní schůzce, která je dle mého pro nastavení budoucí spolupráce klíčová.
Při práci je pro mě velmi důležitý osobní přístup, důvěra a respektování individuálních potřeb jedince. Myslím, že právě tímto přístupem je naše organizace jedinečná. Moji největší motivací pro práci je smysluplná a fungující organizace a nejcennější zpětnou vazbou jsou mi spokojené děti a jejich rodiny.
Svůj volný čas trávím nejraději s rodinou, přáteli a mými dvěma pejsky. Baví mě pečení, běh, jóga a moc ráda cestuji a poznávám krásy světa. Moje maminka říká, že jméno Tereza mi bylo souzeno a mým osudem je pomáhat. Myslím, že má pravdu, a já jsem našla své místo.
Životní motto: „Užij času, už se nikdy nevrátí“