Kontakty

Kontaktní adresy


Sídlo a fakturační adresa, terapeutická místnost

Modrá pomáhá, z.s.

Křídlovická 911/34

603 00 Brno

IČ: 11724013

(vstup přes VIP parkoviště, za zastávou autobusu 84 – Křídlovická)

 

Provozní doba

Pondělí  8–16:30

Úterý      8–16:30

Středa    8–16:30

Čtvrtek   8–16:30

Pátek      8–16:30

Děkujeme, že respektujete pracovní dobu.

 

Náš tým


 

Bc. Dominika Kmentová

V organizaci působí jako:

  • koordinátorka (ekonomický úsek, agenda spojená s terapiemi a volnočasovými aktivitami, koordinace asistentů a dobrovolníků, úvodní schůzky s klienty)

V Modrá pomáhá, z.s. od: 

  •  srpna 2021

Kontaktní údaje:

  • mobil: +420 778 976 811
  • email: d.kmentova@modrapomaha.cz

Jmenuji se Dominika a působím jako koordinátorka spolku Modrá pomáhá, z.s. Ve spolku působím od jeho vzniku, tudíž jej beru tak trošku jako vlastní dítě, které sleduji od počátku v jeho růstu. Stejný přístup mám i ke všem dětem i dospělým, pro které se snažím vytvořit na terapiích a volnočasových aktivitách bezpečné a klidné prostředí, kde nemusí mít strach být sami sebou ve své jedinečnosti a můžou hledat nebo rozvíjet svůj potenciál. Kromě organizace různých aktivit je mým posláním ve spolku komunikace s rodiči a asistenty a také administrativní a ekonomické nezbytnosti.

Studovala jsem politologii a sociální politiku a sociální práce. K autismu mě ale přivedla až má vášeň spojená s lidskými právy. Jako dobrovolník jsem působila v několika organizacích, které se zabývaly lidskými právy a snažily se vyzdvihnout hodnotu a výjimečnost každého člověka, především těch, kteří neměli v životě příliš štěstí. Těmto lidem jsem se vždy snažila nabídnout pomoc a pochopení. V rámci své dobrovolnické činnosti jsem se také často setkávala s lidmi, které postihla diagnóza PAS a pochopila, že jejich upřímný a odlišný pohled je pro tento svět nezbytný.
Ve volném čase mě můžete najít v mém divotvorném světě, kde působím jako malý instrumentalista, neboť rekreačně hraji na pár hudebních nástrojů. Zároveň mě také můžete najít s knížkou v ruce, v tanečním sále nebo ve zvířecí společnosti.
Srdečně se budu ve spolku těšit na jedinečné setkání s každým z Vás.

 

Životní motto: „Svět můžeš změnit jen tak, že se na něj začneš dívat z jiného úhlu.“

 

Mgr. Lenka Staníčková

V organizaci působí jako:

  • speciální pedagog (sociálně aktivizační služby – individuální intervence s dětmi, odborné speciálně pedagogické poradenství, sociální rehabilitace, výroba a zapůjčení pomůcek)

V Modrá pomáhá, z.s. od: 

  •  září 2021 (říjen 2016 – duben 2018 zaměstnána v Nadačním fondu KOMETA)

Kontaktní údaje:

  •  mobil: +420 777 481 123
  • email: l.stanickova@modrapomaha.cz

Již před pěti lety jsem přišla do Nadačního fondu Kometa, protože jsem chtěla spojit výsledky studia speciální pedagogiky, poznatky z práce v běžné mateřské škole i vlastní zkušenost maminky čtyřletého syna. V průběhu času nám přibyl ještě 1 syn, který mě, jako předčasně narozený, naučil mnohé a nyní mi umožnil návrat k práci, kterou mám ráda.

Vystudovala jsem logopedii, surdopedii a francouzštinu na Masarykově univerzitě v Brně. Sleduji aktuální trendy v terapiích a v oboru se i nadále vzdělávám.
Odmalička ráda pomáhám lidem, to je to, co mě naplňuje. Snažím se vše vidět z té lepší stránky, i kdy je to někdy obtížné.
Ve spolku „Modrá pomáhá“ nejčastěji pracuji přímo s dětmi a jejich rodiči, buď u nás v centru, nebo v domácím prostředí. Volný čas trávím nejraději v přírodě s rodinou a naší jezevčicí.”

 

Životní motto: „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.” Jan Werich

 

 

 

Renata Zábranská

V organizací působí jako:
• předsedkyně spolku

 

Kontaktní údaje:
• mobil: +420 736 624 528
• e-mail: zabranska@kometagroup.cz