Volnočasové aktivity

NOVÉ! Deskovky

Kroužek DESKOVKY má sloužit zejména pro společné setkávání dětí a dospívajících, které budou mít skrze hraní deskových her možnost příjemně a plnohodnostě trávit svůj volný čas.

Hraní deskových her může být užitečné:

 • pro rozvoj kritického myšlení, strategického plánování, kreativity
 • pro trénink paměti, pozornosti a trpělivosti
 • ke zlepšení schopnosti „prohrávat s elegancí“, přizpůsobovat se novým pravidlům
 • k rozvoji sociálních dovedností a schopnosti adaptace na kolektiv vrstevníků, setkávání s dětmi podobných obtíží a schopností, navazování přátelských vztahů

Místo: Modrá pomáhá, z. s., Křídlovická 911/34, 603 00 Brno (Winning Group Arena)

Termín:

JARNÍ KURZ – únor– květen (sudé úterý)

Pro koho jsou NSD určeny: 

 • pro verbálně komunikující děti a dospívající primárně s diagnózovou Aspergerova syndromu (po domluvě s lektorkou kroužku je možné zařadit i dítě s jinou diagnózou PAS)

Rozčlenění do 3 skupin: 

  1. skupina  12 – 15 let
  2. skupina 15 + let

Čas: 

  1. skupina – sudé úterý 14:00 – 15:30 hodin
  2. skupina – sudé úterý 15:30 – 17:00 hodin

Asistence: asistence zajištěna, rodiče nejsou na terapii přítomni

Kapacita:

  • 1. skupina – 10 dětí
  • 2. skupina – 10 dětí

Počet lekcí: 8 (7 lekcí + 1. zkušební lekce zdarma)

(Zkušební lekce je zdarma a proběhne během prvního vypsaného termínu. Pokud budete chtít z jakéhokoliv důvodu Vaše dítě z kroužku odhásit, kontaktujte prosím Bc. Adélu Ročkovou zasláním emailu o zrušení registrace. Pokud tomu tak neučiníte, budeme předpokládat, že máte o kroužek zájem a po zkušební lekci Vám zašleme fakturu pro uhrazení kroužku)

Termíny lekcí:

20. 2., 5. 3., 19. 3., 2. 4., 16. 4., 30. 4., 14. 5., 28. 5. 2024

Cena: 1050 Kč/kurz

Organizační pokyny: Veškeré organizační pokyny a informace ke kurzu vč. konkrétních termínů budou zaslány všem přilášeným prostřednictvím e-mailu uvedeného v přihlášce.

V případě zájmu o využití služby budete o jejím konání informování e-mailem s dostatečným předstihem. Přihlašování bude probíhat prostřednictvím rezervačního systému (https://modrapomaha.cz/registrace/), a o termínu přihlašování budete dopředu informováni.

Vedoucí kroužku: 

Bc. Františka Dvořáková

Vážení a milí rodiče,

dovolte mi se Vám v krátkosti představit. Jmenuji se Františka Dvořáková a při mé pětileté praxi v Akademii nadání, z. s. jsem získala mnoho zkušeností při práci s dětmi s Aspergerovým syndromem a ADHD. Vedla jsem zde kroužek, kde jsme s dětmi hráli deskové hry, které je učily vzájemné spolupráci, ale také se děti učily trpělivosti pracovat s chybou a zvládat prohru. Tento kroužek zároveň poskytoval možnost využít své poznatky z nácviků sociálních dovedností a trénovat určité sociální situace, které při hře vznikaly nebo možnost odreagování a volného vyjádření potíží, nápadů a přání. Na nácvikách sociálních dovedností jsem asistovala paní psycholožce Mgr. et. Mgr. Ivaně Smítkové, která mi byla obrovskou inspirací. V rámci své bakalářské práce jsem dělala výzkum na téma: Vliv nácviků sociálních dovedností na vztahy u lidí s AS. Samotný výzkum, ale i psaní této práce, mi přineslo mnoho obohacujících informací ohledně této problematiky. Zde, v Modrá pomáhá, z. s. vedu kroužek Arte aktivit s dětmi, které mi každé pondělí vykouzlí úsměv na tváři a ohromí mě svými talenty. Ráda bych Vám v následujících řádcích představila kroužek nácviků sociálních dovedností, který pro Vás a Vaše děti chystáme. Budu se moc těšit na případnou spolupráci a přeji Vám krásný zbytek dne,

Františka Dvořáková