24. 4. 2022 MODRÉ DOPOLEDNE

26 Dub 24. 4. 2022 MODRÉ DOPOLEDNE

MODRÉ DOPOLEDNE

V rámci projektu KOMETA SVÍTÍ MODŘE v neděli 24. 4. 2022 uspořádali Nadační fond KOMETA a Modrá pomáhá, z.s. ve Winning group aréně 5. ročník dětského dne s názvem MODRÉ DOPOLEDNE. Zábavní a sportovní dopoledne bylo určené dětem s poruchou autistického spektra, jejich sourozencům, rodičům či pečujícím. Akce nebyla veřejná a byla určena účelně výše zmíněné cílové skupině z důvodu zajištění příjemného a chráněného prostředí vyhovující této cílové skupině.

Právě to, že nebyla akce veřejná a tím pádem se jí neúčastnilo velké množství lidí, ale i to, že pro děti bylo připravené chráněné prostřední, vhodně zvolené aktivity a zajištěn odborný personál, si návštěvníci chválili nejvíce: „Dobrý den, chtěla bych pochválit dnešní Modré dopoledne. Bylo to fajn, cítili jsme se dobře, žádný stres a žádný nátlak. Všichni jste byli moc příjemní. Děkujeme!“ uvádí jedna z maminek. Další maminka svými slovy jen potvrzuje: „Děti děkuji. Bylo to skvělé. Hlavně i přístup všech dospělých k našim dětem. Děkujeme“.

Pro účastníky byly připraveny soutěžní stanoviště – střelba na branku, opičí dráha, barevné hraní, což spočívalo ve hře na klávesy a hravé učení – stanoviště se smyslovými a didaktickými pomůckami, které běžně s dětmi s autismem používáme. Dále mohly děti navštívit nesoutěžní stanoviště – malování na obličej, skákací hrad či výtvarnou dílnu. Pro návštěvníky byla připravena i ukázka integrovaného záchranného systému – hasičské a policejní auto, přičemž se děti ve vozech mohly vyfotit, vyzkoušet si helmy, neprůstřelnou vestu nebo hasičské hydraulické nůžky. Na památku se pak mohli vyfotit ve fotokoutku od firmy FOTOKRÁM. Chybět nemohl ani terapeutický koník Emil – EMIL POMÁHÁ, kterého si děti mohli pohladit, učesat nebo povodit a vláčkodráha z chráněné dílny V růžovém sadu, z.ú.

Akce se konala na ledové ploše Winning group arény, přičemž byla rozdělena na herní a relaxační část. Letos jsme dali prostor pro představení své činnosti a služeb i organizacím, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, a kteří mají taktéž cílovou skupiny osoby s autismem. Zúčastnila se tak Mateřská, základní a praktická škola Štolcova a organizace Človíček (ONE LITTLE), z.s. V rámci akce si mohli účastníci zakoupit nadační předměty a podpořit tak naši činnost.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem účastníkům, kteří si společně s námi nedělní dopoledne užili. Děkujeme také všem dobrovolníkům za pomoc a HC Kometa Brno za poskytnutí prostor pro uspořádání akce a odměny pro děti. Velký dík patří i členům Hasičského Záchranného Sboru Jihomoravského Kraje a Městské policii Brno za ochotu a čas věnovaný našim dětem.