KOMETA SVÍTÍ MODŘE 2022

01 Dub KOMETA SVÍTÍ MODŘE 2022

KOMETA SVÍTÍ MODŘE 2022

Letos se koná již sedmý ročník projektu, do kterého se Nadační fond KOMETA, HC Kometa Brno a nově i Modrá pomáhá, z.s. zapojují, a vyjadřují tak podporu osobám s poruchou autistického spektra. 2. dubna je den, který určila Organizace spojených národů jako Světový den porozumění autismu. Tento den označujeme také jako Mezinárodní den porozumění autismu či Světový den zvýšení povědomí o autismu. V rámci našeho projektu s názvem KOMETA SVÍTÍ MODŘE jsme v uplynulých letech organizovali akce pro naše klienty s cílem vyjádření podpory osobám s autismem a také se záměrem šíření osvěty této problematiky. Ani letošní rok nebude výjimkou, a rádi bychom Vám tak představili akce, které budeme během měsíce dubna v rámci projektu realizovat.

BRUSLENÍ V MODRÉM – 26. 3. 2022

Nadační fond KOMETA pořádal v uplynulých letech pro děti s poruchou autistického spektra a jejich rodiny každou sobotu, po celou sezónu, lekce bruslení. Organizaci bruslení pro letošní sezónu převzal spolek Modrá pomáhá, a tak se při letošní poslední lekci zúčastnění oblékli do modrých barev, aby tak společně vyjádřili podporu osobám s autismem. BRUSLENÍ V MODRÉM proběhlo 26. 3. 2022, děti byly odměněny za jejich snahu a již tradičně se projely na rolbě Marušce.

FOCENÍ V MODRÉM – 1. 4. 2022

Jsme jedna rodina, tak zní motto hokejového klubu HC Kometa Brno. Proto se letos výjimečně 1. dubna, jelikož 2. dubna je sobota, zaměstnanci sjednotili a oblékli do modré barvy. Ta symbolizuje nejen samotný klub HC Kometa Brno, ale je to také barva symbolizující komunikaci, což je jedna ze tří oblastí, které jsou pro osoby s poruchou autistického spektra problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní.

PLAVEME DOBŘE MODŘE – 12. 4. 2022

Dětem s poruchami autistického spektra nabízíme i kurzy plavání v plaveckém bazéně Ponávka. Na jedné z lekcí tak nejen modrou barvou plavek či oblečení, ale i zábavnými a soutěžními aktivitami, podpoříme projekt KOMETA SVÍTÍ MODŘE.

MODRÉ DOPOLEDNE – 24. 4. 2022

Koncem dubna uspořádáme již tradiční zábavní a sportovní MODRÉ DOPOLEDNE, určené dětem s poruchou autistického spektra, jejich sourozencům, rodičům či pečujícím. Budou připraveny soutěžní i nesoutěžní stanoviště, malování na obličej, skákací hrad či ukázka integrovaného záchranného systému. Návštěvníci se budou moct seznámit s našimi službami, ale také zakoupit nadační předměty a podpořit tak naši činnost. Letos nově pro budou součástí Modrého dopoledne i organizace, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, a které zde budou prezentovat svoji činnost.

PODPORUJ MODŘE

Během celého měsíce budete mít možnost podpořit naši činnost, a to dvěma způsoby.

ZAKOUPENÍM NADAČNÍCH PŘEDMĚTŮ NA E-SHOPU shop.nadacnifonndkometa.cz, kde nabízíme převážně předměty modré barvy. Jejich zakoupením jednak podpoříte fungování naší organizace, ale modrým oblečením či doplňky a jejich nošením i podporu osobám s autismem. Při nákupu uhrazeném do 30. 4. od nás dostane každý zákazník DÁREK! Při nákupu nad 500,- HOKEJOVÝ PUK a nad 1000,- KŠILTOVKU S NÁŠIVKOU

Speciálně pro tuto příležitost jsme nechali vyrobit PLACKY „ŽIVOT NENÍ MODROBÍLÝ“, které budou v prodeji pouze během měsíce dubna. Zakoupit je budete moct za symbolickou cenu 50,- na e-shopu shop.nadacnifondkometa.cz, ale také na Modrém dopoledni či po předchozí domluvě v naší kanceláři (v případě zájmu prosím kontaktujte Mgr. Michaelu Nevrlkovou, tel.: +420 770 146 112, e-mail: m.nevrlkova@nfkometa.cz).

MODRÁ SOUTĚŽ

Na Facebooku Nadačního fondu KOMETA www.facebook.com/nfkometa bude během celého měsíce dubna probíhat MODRÁ SOUTĚŽ, v rámci které, můžete soutěžit o naši krásnou mikinu! Stačí splnit následující podmínky, kterými se zařadíte do slosování:

  • sledovat stránku Nadační fond KOMETA a Modrá pomáhá, z. s. na Facebooku
  • okomentovat soutěžní příspěvek tímto modrým srdíčkem 💙

Slosování proběhne 2. 5. 2022 a výherce bude kontaktován prostřednictvím Facebooku.

 

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří se do projektu zapojí, ať už poskytnutím finančního příspěvku, zakoupením nadačních předmětů, účasti na akcích, sdílením či nošením modré barvy během měsíce dubna!

Děkujeme! Tým Nadačního fondu KOMETA a Modrá pomáhá, z. s.