SPORTOVNÍ VÍKEND PRO DĚTI S PAS

06 Říj SPORTOVNÍ VÍKEND PRO DĚTI S PAS

SPORTOVNÍ VÍKEND PRO DĚTI S PAS

Víkend ve znamení skvělé akce. Modrá pomáhá a Nadační fond KOMETA uspořádaly víkend, který proběhl ve sportovním duchu. V sobotu začalo bruslení pro děti s PAS na ledové ploše Winning Group Areny, které je u klientů velmi oblíbené. Je nejen pro děti s PAS, ale pro celé jejich rodiny.

Kurz bruslení probíhá pod vedením Modrá pomáhá a trenérů mládeže z HC Kometa Brno, kteří dětem a jejich rodinám pomáhají a snaží se, aby se na ledě cítily dobře. Bruslení jsou vždy pro dvě skupiny, přičemž první skupinka je uzpůsobená pro děti, které jsou menší a s bruslením ještě nemají tolik zkušeností. V druhé skupince pro starší děti naopak už můžeme najít skoro profesionální bruslaře, kteří berou sobotní bruslení jako hokejový trénink a chodí si zahrát hokej se svými vrstevníky s diagnózou. Z prvního bruslení v tomto pololetí máme nesmírnou radost, neboť hned po první lekci jsme viděli, že je o něj obrovský zájem a kapacita kurzu je pro tento rok plná.

Neděle v našich organizacích pokračovala projektem, který nesl název: Sportovní dopoledne s pejskem. Tato akce byla pořádaná v rámci Evropského školního sportovního dne ve spolupráci s canisterapeutkou Klárou Kotolovou a její fenkou Zoe. Díky podpoře HC Kometa Brno jsme mohli dětem nabídnout spoustu zajímavých aktivit na ochoze Winning Group Areny. Děti se společně s rodiči a sourozenci mohly přijít rozhýbat a vyzkoušet pohybové aktivity s pomocí speciálně vycvičených canisterapeutickým pejsků. Mezi stanovišti byly zařazeny například agility, kde si děti mohly vyzkoušet zdolávání překážek s pejskem, ale i samostatně. Nechybělo ani oblíbené frisbee, speciálně upravený canicross a také obdoba psího stopování, kde děti cvičily paměť a zároveň motoriku a koordinaci. Nakonec si mohly v rámci dog dancingu vyzkoušet s pejskem Zoe triky a také relaxační canisterapeutické prvky.

Rodičům i dětem se víkendové sportovní aktivity moc líbily, neboť si díky nim mohly děti zasportovat a kvalitně trávit svůj volný čas. Zároveň je velkým přínosem akcí i to, že se rodiny s PAS mohly potkat mezi sebou a sdílet své zkušenosti a dojmy.

Sportovní víkend byl moc vydařený a již teď se těšíme na další akce, které Modrá pomáhá a Nadačního fond KOMETA připraví.

Za tým Modrá pomáhá, z.s.

Bc. Dominika Kmentová