VÍKENDOVÝ POBYT – starší děti červen 2023

26 Čvn VÍKENDOVÝ POBYT – starší děti červen 2023

Ve třetím červnovém víkendu tohoto roku proběhl další třídenní pobyt, který byl tentokrát určen našim starším klientům a jejich rodinám.

Po skvělých zkušenostech z víkendové pobytu pro mladší děti, který proběhl v červnu, jsme opět využili prostředí golfového resortu Kořenec.

Stejně jako u předchozích pobytů jsme i tentokrát připravili program nejen pro děti a dospívající s autismem, ale také pro jejich rodinné příslušníky. Sourozenci se měli možnost zapojit do programu pro klienty s PAS nebo využít aktivit určených jejích rodičům.

Celý víkend se nesl tematicky božsky – Bohové Olympu. Společně jsme objevovali historii starořeckého Olympu a seznamovali se s hlavními postavami této doby. Děti pomáhaly Bohu Diovi se sbíráním kouzelných perel, díky kterým se mu navrátila jeho moc, o kterou nedopatřením přišel při neshodách se svou ženou Hérou. Absolvovali jsme olympijské hry, tvořili z hlíny a malovali obrazy s bohem umění Apollónem, pekli s Hérou božské muffiny, putovali po „Olympu“ s bohem Hermem a řešili mnoho dalších zábavných úkolů. Děti si měly možnost také vyzkoušet základy golfového sportu.

Pro rodiče si naše externí kolegyně Bc. Leona Sobolová, studentka psychologie, připravila seznamovací a sbližovací aktivity, které sklidily velmi pozitivní ohlasy. Dále nám byla od vedení resortu nabídnuta možnost navštívit Muzeum Kořenec a starý větrný mlýn s profesionálním výkladem, a to zcela zdarma, za což moc děkujeme. A ani tentokrát nechyběla golfová akademie, které se nakonec zúčastnila většina rodičů. Věříme, že ve volných chvílích načerpali alespoň trošku energie a sil do dalších dní, neboť péče o jejich děti je náročná a zaslouží se velký obdiv. Jsme rádi, že můžeme našimi aktivitami alespoň takto pomoci.

Na závěr pobytu jsme jako malé překvapení pro všechny účastníky nacvičili divadlo o řeckých bájích, které sklidilo obrovské ovace.

Společnými silami se nám nakonec podařilo všechny perly pro Dia získat zpět. Naučili jsme se, že každý z nás je jedinečný, něčím výjimečný a pouze díky naší vzájemné spolupráci jsme mohli pomoci Diovi získat zpět jeho kouzelnou moc a navrátit tak na horu Olymp klid a řád.

Děkujeme všem rodičům, asistentům za jejich péči o děti a zaměstnancům resortu Kořenec, kteří byli opravdu skvělí, jejich přístup k nám a našim klientům byl neobyčejně vstřícný.

Děkujeme také HC KOMETA BRNO za poskytnuté dary pro malé účastníky víkendového pobytu a dalším spřáteleným organizacím, které nám pomohly jak s programem, tak s dalšími věcnými dary.

Celý pobyt jsme si všichni moc užili a už teď se těšíme na ty další :).

 

Fotky z víkendového pobytu nalezenete zde: http://www.nadacnifondkometa.cz/vikendovy-pobyt-starsi-deti-cerven-2023